3 Yıldız Dalış Kursu

Üç yıldız dalış eğitiminde ilk yardım ve tekniklerini, kazaya nasıl müdahale edeceğinizi, grup dalışlarının nasıl  organize edileceğini, dalış malzemelerindeki arızalara nasıl müdahale edileceğini ve küçük tekne kullanımı konularını öğreneceksiniz. Pratik eğitimlerimizde ise grup dalış organizasyonu, derin dalış, gece dalışı, kurtarma dalışı becerilerinizi geliştirici dalışlar yapılacaktır.

Bu eğitim programını bitirdiğinizde uluslararası geçerlilikteki TSSF/CMAS 3 Yıldız Dalıcı brövesine sahip olacaksınız. Bu bröve / belge, diving instructor ( Dalış Eğitmeni ) olmadan bir önceki seviyedir. CMAS*** dalgıç tüm dünyadaki dalış merkezlerinde profesyonel dive guide ( dalış rehberi ) ve asistan olarak çalışma hakkına sahiptir. Bu bröve size tüm seviyedeki dalıcı ve dalıcı gruplarına liderlik etme imtiyazının yanı sıra eğitmenlik ve Rehber Dalgıçlık kariyerine geçişin kapısını açacak bir statü olacaktır.

Kursumuzu başarıyla bitirip 3 Yıldız Dalıcı brövelerini alan sualtı dostlarımız arzu ettikleri takdirde eğitmenlik tecrübesi kazanmak için 1 Yıldız Dalıcı Kurslarımızın teorik ve pratik eğitimlerinde asistanlık görevi alabilirler. Bu kurs profesyonel dalışın ilk adımını oluşturur. 3 yıldız dalıcı  yüksek düzeyde dalış güvenliği bilgisi ve kurtarma becerileri kazanır  yeni başlayanların ve deneyimsiz dalgıçların sorumluluğunu üstlenir , su yüzeyinde ve sualtında bu dalgıçlar için örnek dalgıç olur eğitimler sırasında dalış eğitmeni asistanlığı yapar deneme dalışı uzmanlığı kursu alarak dalış okuluna kayıtlı  deneme dalışı uzmanı olarak görev alır,

Tssf / Cmas Üç yıldız  dalıcı eğitimine katılabilmek için şartlar ;

  • 2 yıldız dalıcı belgesine yada eşdeğer belgeye sahip olmak.
  • 2 yıldız belgesini aldıktan sonra kayıtlı 50 dalış yapmak.
  • İlk Yardım , Yön Bulma , Derin Dalış uzman dalıcı eğitimlerini almış olmak

Üç yıldız dalıcı yetki ve sorumlulukları

  • Her düzeyde dalıcılara sualtında önderlik yapabilecek beceri ve deneyimi olan dalıcıdır.
  • Önderlik yaptığı dalıcıların güvenli dalış kurallarına uygun dalış yapmalarını sağlamakla yükümlüdür.
  • Sualtı kurtarma ve ilkyardım konularında gerekli eğitimi almıştır ve uygulayabilir.
  • Görevli olduğu durumlarda dalışla ilgili kural dışı davranışlarda bulunanları uyarmaya ve gerekirse dalıştan alıkoymaya yetkilidir.
  • Önderliğini yaptığı dalıcıların güvenliğinden birinci derecede sorumludur. En çok 30 metre derinliğe kadar dalış yapabilir, yaptırabilir.
  • Dalış eğitmeni eşliğinde ve eğitim amacıyla en çok 42 metreye kadar dalış yapabilir.

Üç yıldız dalıcıların alabileceği uzmanlık eğitimleri

Üç Yıldız dalıcı belgesine sahip dalıcılar aşağıdaki uzmanlık eğitimlerine katılabilirler ve eğitimi başarıyla tamamladıklarında kendilerine TSSF tarafından ilgili uzmanlık belgesi verilecektir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.