Cankurtaran olabilmek için ne yapmalıyım

Cankurtaran olmak için ne yapmalıyım ?

Cankurtaran olmak için öncelikle Türkiye sualtı sporları tarafından yetkilendirilen cankurtaran eğitim merkezi ile iletişime geçilmelidir.  

Cankurtaran olmak için şartlar nelerdir ?

Öncelik le 18 yaşında olmak gerekmektedir. İyi derecede yüzme bilmek Sağlık açısından bir problemi olmadığını sağlık bildirim formunda belirtmek gerekmektedir.

18 yaşıma az kaldı 1 ay sonra gireceğim katılamaz mıyım ?

Maalesef 18 yaş sınırı vardır sisteme tc kimlik no ile giriş yapılır sistem yaşınızı kendi hesaplar bu nedenle 1 gün sonra bile 18 yaşına giriyor olsanız sistem kabul etmeyecektir.

Ben çok iyi yüzüyorum, küçüklüğümden beri yüzüyorum çok iyiyim hangi kursu alsam ?

İyi bir yüzücü olmanız size avantaj sağlar ayrıcalık tanımaz 1. Seviye eğitimden başlayıp kariyerinize devam edebilirsiniz.

Ben çok iyi yüzemiyorum kursunuza katılsam ögrenirmiyim geçermiyim ?

Kursumuz size yüzme öğretmez iyi derecede yüzme bilmek gerekmektedir. Kursa bilerek gelmeniz gerekir bilmiyorsanız başarılı olamazsınız insan hayatı ile ilgili bir iş yapacaksınız siz iyi yüzemezseniz ihtiyaç anında kazazedeye müdahale edemezsiniz.

Bronz gümüş altın cankurtaranlık nedir arasında ne fark var ? ben altın cankurtaran olsam ?

Bronz cankurtaran 1. Seviye sadece havuzlarda geçerlidir .Gümüş cankurtaran 2. seviye Havuzlarda doğal yapay iç sularda barajlarda göllerde denizlerde geçerlidir. Altın cankurtaran 3. Ve son seviye Havuzlarda denizlerde göllerde barajlarda açık denizde geçerlidir 10 cankurtaranın bulunduğu yerlerde şef müdür sorumlu olarak görev yaparlar. Her seviye eğitim ayrı ayrı yapılır alt seviye eğitim almadan bir üst seviye eğitime geçilemez. Bronz, gümüş cankurtaran eğitimleri peş peşe alınabilinir altın cankurtaran olmak için 6 ay gümüş cankurtaran olarak çalışmış olmak ve Federasyonunun en az 3 yıldız dalıcı belgesine sahip olma şartı vardır.

Ben o zaman 3 yıldız belgeside alayım altın cankurtaran kursuna katılayım

3 yıldız dalıcı olabilmek zaman tecrübe ve maddiyat gerektirecektir. Aynı cankurtaranlıktakı gibi seviyeler arası zaman geçmesi ve arada kayıtlı dalışlar yapılması gerekmektedir bu şartları yerine getirdikten sonra bir üst seviye eğitime katılabilirsiniz. Ayrıca 2 Yıldız dalıcı olduktan sonra 60 kayıtlı dalış ve 3 uzmanlık eğitimi aldıktan sonra 3 yıldız eğitimine katılabilirsiniz.

En yakın kurs tarihi ne zaman ? ben hemen yarın başlamak istiyorum.

Kurslarımız resmi kurstur ve 15 gün öncesinden Türkiye sualtı sporları Federasyonunda gün yer ve tarih olarak izin alınması gerekmektedir önceden alınmış bir iznimiz var ise O gün saat ve yerde Kursumuza katılabilirsiniz .

Ben beden eğitimin ( besyo ) de okuyorum / mezunum kursa katılmasam / muafiyet yok mu ?

Kurslarımız da muafiyet söz konusu değildir kurs süresi boyunca katılım zorunludur.

Kurs sonunda iş imkanı nasıl iş bulabilirmiyiz? Siz işe yerleştiriyormusunuz is garantili mi ?

Kurs sonunda alacağınız belge ile 5 yıldızlı otellerde aqua paklarda havuzlarda plajlarda belediyelerde iş imkanına sahip olursunuz. Cankurtaran olarak işsiz kalmazsaniz bir çok işletme cankurtaran aramaktadır başvurarak kısa sürede iş sahibi olursunuz Ayrıca ; Bir çok işletme bizden cankurtaran personeli ister ilgili sosyal medya sayfalarımızda yetiştirdiğimiz cankurtaranlara bu iş imkânlarını sunarız dileyen başvuru yapar bu güne kadar yüzlerce cankurtaran a iş imkanı sağladık sağlamaya da devam edeceğiz. Bazı dönemler proje bazlı kurslarımız olmaktadır. İş garantisi bu kurslardandır bitirir bitirmez ise başlarsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.