Kocaeli Cankurtaran Kursu

[yasr_visitor_votes size=”medium”]

[yasr_overall_rating size=”medium”]

Kocaeli İli ve çevresinde talep doğrultusunda yeterli sayıya ulaşıldığı takdirde bronz cankurtaran, gümüş cankurtaran, altın cankurtaran kursları düzenlenmektedir.

Cankurtaran ön kayıt formu’nu doldurarak  açılacak kurslardan sms ile bilgilendirileceksiniz.

Cankurtaran kursları resmi kurslardır. Türkiye sualtı sporları federasyonu tarafından yetkilendirilen S.O.S Cankurtaran eğitim merkezi yetkilisi eğitmen Koray GERÇE tarafından  verilmektedir.

Bronz Cankurtaran Kursu;

Kurs 3 gün 21 saat sürmektedir. Bronz cankurtaran kursu sonrasında alacağınız sertifika ile havuzlarda aqua parklarda görev alabilirsiniz. 18 yaş sınırı aranmaktadır.

Gümüş Cankurtaran Kursu;

Kurs 3 gün 21 saat sürmektedir. Gümüş cankurtaran kursu sonrasında alacağınız sertifika ile denizlerde göllerde doğal yapay iç sularda görev alırsınız. Kursa katılabilmek için bronz cankurtaran sertifikasına sahip olmak gerekmektedir.

Bronz – Gümüş Cankurtaran Kursu;

Kurs süresi 5 gün 35 saattir. 5 gün boyunca devam zorunluluğu vardır. kursun bir bölümü havuzda bir bölüüde deniz ortamında yapılır. kurs sonunda alınan gümüş cankurtaran belgesi ile denizlerde göllerde doğal yapay iç sularda görev alabilirsiniz.

Altın Cankurtaran Kursu;

Kurs süresi 4 gün 28 saattir. Altın cankurtaran cankurtaranlık seviyelerinde en üst seviyedir,altın cankurtaran olabilmek için 3 yıldız dalıcı belgesine sahip olmak 6 ay gümüş olarak çalışmış olmak ve 19yaşında olmak gerekir.

Kurs sonrası alınacak belge ile havuzlarda denizlerde açık denizlerde görev alabilir ayrıca 10 ve üzeri cankurtaran personelinin bulunduğu tesislerde cankurtaran amiri head lifeguard cankurtaran şefi,müdürüolarak görev alabilir eğitmen asistanlığı yapabilmektedir.

[contact-form-7 id=”882″ title=”cankurtaran kurs başvurusu”]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.