Neden cankurtaran kursuna katılmalıyım?

Öncelikle doğru güncel dünya standartlarında ilk yardım bilgisiyle donanıp uygulamalı olarak ilk yardım bilginizi ve becerileriniz yüksek seviyede tutmak için cankurtaran eğitimi almalısınız. unutmayın ki ailenizden birine bir şey olduğunda saniyeler çok önemlidir öğrendiğiniz ve uygulayacağınız doğru teknik ile sevdiklerinizi hayata bağlayabilirsiniz.

Dalgıç iseniz yada su sporları ile uğraşıyorsanız bulunduğunuz ortamda bodynize arkadaşlarınıza yada sahilde bulunan birine acil bir durumda müdahale etme bilgi beceri ve yetkisine sahip olabilmek için mutlaka edinmeniz gereken bir sertifikadır .

Öğrenci iseniz alacağınız uluslar arası sertifika ile iç işleri bakanlığının turzim tesisleri işletme yönetmeliği gereğince zorunlu hale getirilen beş yıldızlı otellerde aqua parklarda plajlarda sosyal tesis ve havuzlarda çalışma imkanı bulursunuz ve yaz aylarında keyifli bir ortamda vasıflı bir şekilde çalışarak para kazanabilirsiniz.

Cankurtaran kursları verdiğimiz Ayvalık , Edremit , Akçay , Burhaniye , Ören , Güre , Altınoluk , Sarımsaklı , Balıkesir , Kastamonu , Karabük , Eskişehir , Afyon , Didim , Zonguldak , Bartın , Çanakkale , İzmir , Edremit körfezi ve ege bölgesi ağılıklı olarak Kocaeli Kuşadası Kütahya Bursa Sakarya da 200 e yakın bronz – gümüş cankurtaran yetiştirdik yetiştirmeyede devam ediyoruz.

Kursumuza katılan Cankurtaranlara 900 tl – 1300 tl arasında istanbul , kocaeli , sakarya , bursa , marmaris , bodrum, ayvalık , izmir , antalya , didim , kaş , izmir ,eskişehir , balıkesir , ordu ,karabük , zonguldak ,alanya , fethiye de 5 yıldızlı otellerde tatil köylerinde , havuzlarda , aqua parklarda ,plajlarda belediyelerde iş imkanı sağladık. sağlamayada devam edeceğiz.

CANKURTARAN BULUNDURMA ZORUNLULUĞU

Uluslararası Mavi Bayrak Kriterleri’ne göre 2000 yılından itibaren Mavi Bayrak ödüllü plajlara getirilen Cankurtaran bulundurulması zorunluluğu, Cankurtaran eğitimi alanındaki hareketliliği de artırıyor. Birkaç yıl öncesine kadar yok denecek kadar az olan Lisanslı Cankurtaran sayısının artırılması konusunda “Cankurtarma Yönetmeliği” uluslararası standartlara uyum çerçevesinde, cankurtaranlık konusunda bazı düzenlemeler getirdi ve “Turizm Bakanlığı Tesisler Yönetmeliği” havuz ve plajı olan otel ve diğer türizm işletmelerine cankurtaran bulundurmayı zorunlu hale getirdi.

Cankurtaran Bulundurma Zorunluluğu ile ilgili T.C. İçişleri Bakanlığı’nın Resmi Yazısına ulaşmak için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.