[yasr_visitor_votes size=”medium”]

Sıkça Sorulan Sorular :

Bu bölümü telefonla yada sosyal medya yoluyla kurslar hakkında bilgi almak isteyenler tarafında çok sık karşılaştığımız sorulardan derledik sizlere de cevap olacağını düşündüğümüz sorulara bir göz atın eğer kafanıza takılan bir soru olur öğrenmek istediğiniz bir bilgi varsa 0544 292 52 14 ten Tssf/ils Cankurtaran Eğitmeni Koray GERÇE ye ulaşabilirsiniz.

Cankurtaran olmak için ne yapmalıyım ?

Cankurtaran olmak için öncelikle Türkiye sualtı sporları tarafından yetkilendirilen cankurtaran eğitim merkezi ile iletişime geçilmelidir. O biz oluyoruz Sos Cankurtaran Eğitim Merkezi yetki belge no :60

Cankurtaran olmak için şartlar nelerdir ?

Öncelikle 18 yaşında olmak gerekmektedir. İyi derecede yüzme bilmek Sağlık açısından bir problemi olmadığını sağlık bildirim formunda belirtmek gerekmektedir.

18 yaşıma az kaldı 1 ay sonra gireceğim katılamaz mıyım ?

Maalesef 18 yaş sınırı vardır. Sisteme Tc kimlik no ile giriş yapılır sistem yaşınızı kendi hesaplar bu nedenle 1 gün sonra bile 18 yaşına giriyor olsanız sistem kabul etmeyecektir.

Ben çok iyi yüzüyorum, küçüklüğümden beri yüzüyorum çok iyiyim hangi kursu alsam ?

İyi bir yüzücü olmanız size avantaj sağlar ayrıcalık tanımaz 1. Seviye eğitimden başlayıp kariyerinize devam edebilirsiniz.

Ben çok iyi yüzemiyorum kursunuza katılsam ögrenirmiyim geçermiyim ?

Kursumuz size yüzme öğretmez iyi derecede yüzme bilmek gerekmektedir. Kursa iyi derecede yüzme bilerek gelmeniz gerekir  yüzme bilmiyorsanız başarılı olamazsınız insan hayatı ile ilgili bir iş yapacaksınız siz iyi yüzemez iseniz ihtiyaç anında kazazedeye müdahale edemezsiniz.

Bronz, gümüş, altın cankurtaranlık nedir arasında ne fark var ? ben altın cankurtaran olsam ?

Bronz cankurtaran 1. Seviye sadece havuzlarda geçerlidir .Gümüş cankurtaran 2. seviye Havuzlarda doğal yapay iç sularda barajlarda göllerde denizlerde geçerlidir. Altın cankurtaran 3. Ve son seviye Havuzlarda denizlerde göllerde barajlarda açık denizde geçerlidir.

10 ve üzeri cankurtaranın bulunduğu yerlerde şef müdür sorumlu olarak görev yaparlar. Her seviye eğitim ayrı ayrı yapılır alt seviye eğitim almadan bir üst seviye eğitime geçilemez. Bronz, gümüş cankurtaran eğitimleri peş peşe alınabilinir altın cankurtaran olmak için 6 ay gümüş cankurtaran olarak çalışmış olmak ve Federasyonunun en az 3 yıldız dalıcı belgesine sahip olma şartı vardır.

Ben o zaman 3 yıldız belgeside alayım altın cankurtaran kursuna katılayım

3 yıldız dalıcı olabilmek zaman tecrübe ve maddiyat gerektirecektir. Aynı cankurtaranlıkta ki gibi seviyeler arası zaman geçmesi ve arada kayıtlı dalışlar yapılması gerekmektedir bu şartları yerine getirdikten sonra bir üst seviye eğitime katılabilirsiniz. Ayrıca 2 Yıldız dalıcı olduktan sonra 60 kayıtlı dalış ve 3 uzmanlık eğitimi aldıktan sonra 3 yıldız eğitimine katılabilirsiniz. Sahibi olduğumuz Ayvalık 3 sea dalış merkezimiz de kariyerinizde ilerleyebilmeniz için 1 yıldız 2 yıldız 3 yıldız eğitimleri ve 17 tane dalış uzmanlıkları vermeye yetkiliyiz.

En yakın kurs tarihi ne zaman ? ben hemen yarın başlamak istiyorum.

Kurslarımız resmi kurstur ve 15 gün öncesinden Türkiye sualtı sporları Federasyonunda gün yer ve tarih olarak izin alınması gerekmektedir önceden alınmış bir iznimiz var ise O gün saat ve yerde Kursumuza katılabilirsiniz .

Ben beden eğitimin spor yüksek okulun ( besyo ) da okuyorum / mezunum kursa katılmasam olur mu ? / muafiyet yok mu ?

Kurslarımız da muafiyet söz konusu değildir kurs süresi boyunca katılım zorunludur.

Kurs sonunda iş imkanı nasıl iş bulabilir miyiz? Siz işe yerleştiriyor musunuz ? iş garantili mi ?

Kurs sonunda alacağınız belge ile 5 yıldızlı otellerde aqua paklar da havuzlarda plajlarda belediyelerde iş imkanına sahip olursunuz. Cankurtaran olarak işsiz kalmazsınız bir çok işletme cankurtaran aramaktadır başvurarak kısa sürede iş sahibi olursunuz Ayrıca ; Bir çok işletme bizden cankurtaran personeli ister ilgili sosyal medya sayfalarımızda yetiştirdiğimiz cankurtaranlara bu iş imkanlarını sunarız dileyen başvuru yapar bu güne kadar yüzlerce cankurtaran a iş imkanı sağladık sağlamaya da devam edeceğiz. Bazı dönemler proje bazlı kurslarımız olmaktadır. İş garantisi bu kurslardandır bitirir bitirmez ise başlarsınız.

[contact-form-7 id=”55″ title=”cankurtaran kurs başvurusu”]