Yalova’da Cankurtaran Kursu Yapıldı

Türkiye sualtı sporları federasyonu bronz cankurtaran kursu sona erdi.

7-9 Aralık tarihlerinde Türkiye sualtı sporları  federasyonu  yetkili S.O.S Cankurtaran eğitim merkezi tarafından bölgedeki yüzme antrenörleri ve termal otel personellerine yönelik olarak Yalova gençlik spor il müdürlüğü kapalı yüzme havuzunda bronz cankurtaran verildi.

Verilen eğitime ilgi yoğundu. Yönetmelik gereğince havuzlu oteller,tesisler,termal işletmelerde Tssf bronz Cankurtaran, plaj ve kıyı işletmelerinde Tssf gümüş cankurtaran bulundurulma zorunluluğu var.

 

Eğitime katılan kursiyerler havuzda ve havuz çevresinde oluşabilecek sorunları tespit etmek durum oluşmadan önlem almak ve olay anında müdahale etmek için  cankurtaran becerilerini ilk yardım mankenleri üzerinde uygulamalı olarak gerçekleştirdiler Ayrıca kursiyerlere mevcut yönetmelik , talimat ve kurallar hakkında bilgiler verildi.

 

Yalova gençlik spor il müdürü Metin Kaplan , Türkiye sualtı sporları federasyonu Yalova il temsilcisi İbrahim İnce , Türkiye yüzme federasyonu Yalova il temsilcisi Mahmut Kahveci ile birlikte kursiyerleri ziyaret edip uygulamalara katıldılar.

Cankurtaran Eğitmeni Koray Gerçe ” bölgede 20 ye yakın termal tesis mecvut , yönemenlik gereği cankurtaran bulundurmaları gerekmektedir gelen talep üzerine Yalova’da ilk defa kurs düzenlendi.  12 kişinin  katılımıyla gerçekleşen eğitim sonunda belge almaya hak kazanan cankurtaran adayları bu tesislerde iş imkanı bulacaklar , ayrıca kıyı işletmeleri için nisan mayıs ayında gümüş cankurtaran kursu düzenlenecek” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.