Gümüş Cankurtaran Kursu

BASİT KONAKLAMA TESİSLERİ İLE PLAJ İŞLETMELERİNİN BELGELENDİRİLMESİNE İLİŞKİN YÖNETMELİK kapsamında işletmelerin ihtiyaç duyduğu Gümüş CANKURTARAN sertifikası bu kurs sonunda verilmektedir.

Gümüş cankurtaran eğitimi, bronz cankurtaran eğitiminden sonra alınabilecek bir kurstur. Bronz eğitiminde öğrenilen suda kurtarma , boğuşma, taşıma yüzme tekniklerini  deniz yada göl ortamında  yapılması istenir.  Bunun yanı sıra gümüş eğitiminde bronz eğitiminde görülen eğitime ek olarak aşağıdaki becerileri yapabilmek gerekmektedir.

 • En az 180 cm derinlikten 3-5 kg ağırlığında bir cisim çıkarabilmek.
 • Tek nefes ile (apnea) 20 metre mesafeyi sualtından yüzebilmek.
 • 50 metre mesafeyi kurtarma tekniği ile durmadan ve herhangi bir yere tutunmadan yüzebilmek.
 •  50 metre kurtarma parkuru: Kurtarma atlayışı, tekniği ile suya atlamak ve kurtarma yüzmesi tekniği ile 25 metre yüzdükten sonra, en az 180 cm derinlikten kurtarma mankenini dipten çıkarıp 25 metre su üstünde taşıyarak başlangıç noktasına sudan çıkmak. (Bu parkur en geç iki dakikada tamamlanmalıdır.)
 •  200 metre koşu, 200 metre yüzme, 200 metre koşu testini en geç sekiz dakikada tamamlayabilmek. (Koş-Yüz-Koş parkuru)
 • 1000 metre ABC ekipmanları ile yüzerlik sağlayan herhangi bir yardımcı malzeme olmadan su üstünde yüzme.

Eğitimler sonunda ;

Deniz, göl, doğal ve yapay iç suların kıyıları ile havuzlarda güvenliği sağlamak, hayat kurtarmak ve yardım etmek için temel eğitimi almış olurlar .

Gümüş cankurtaranlar deniz, göl, doğal ve yapay iç suların kıyıları ile havuzlarda  kalp masajı ve yapay solunum uygulamaya, su üstü arama kurtarma ile ilkyardım uygulamalarını federasyonun eğitim standartları ve programları çerçevesinde yapmaya yetkilidir.

Gümüş cankurtaran eğitimi alacakların uyması gereken koşullar ;

 •  18 yaşını doldurmuş olmak,
 •  En az ilköğretim veya ilkokul mezunu olmak ve bunu belgelemek,
 •  Bronz Cankurtaran belgesine sahip olmak,
 •  Cankurtaran eğitimi yapmasında engel bulunmadığına ilişkin sağlık bildirim formunu imzalamak ( Tarafımızca verilecektir.)
 • iyi derecede yüzme bilmek.

Kursa katılım için gerekli evraklar ;

 • En az ilköğretim veya ilkokul mezunu olmak ve bunu belgelemek, ( Diploma, Transkript, öğrenci kimlik kartı fotokopisi bunlardan herhangi biri ) yeterlidir.
 • Cankurtaran eğitimi yapmasında engel bulunmadığını beyan etmek ( Tarafımızca form verilecektir )
 • 1 Adet vesikalık fotoğraf
 • Kimlik Fotokopisi
 • Bronz cankurtaran bröve fotokopisi
 • Hes Kodu ( covid – 19 önlemleri gereği istenmektedir. )
CANKURTARAN OLMAK İÇİN NE YAPMALIYIM ? EN YAKIN CANKURTARAN KURSU NEREDE ?

Bir bölgede minimum 7 kişilik talep sayısına ulaştığımızda kurs programı düzenliyoruz. Bunun için aşağıdaki formu doldurmanız gerekmektedir. İsminizi ve telefonunuzu  katılmak istediğiniz şehirleri ve almak istediğiniz kursu seçip  ön kayıt yapıyorsunuz. Ön kayıt sonrası size bilgi verilecektir.

Ön kayıt formu sadece size kurs ile ilgili bilgi vermek, ulaşmak içindir. Kesin kayıt için size bilgi verildikten sonra kapora yatırılması gerekmektedir.

Gümüş Cankurtaran kursu verdiğimiz bölgeler ;

Ön Kayıt Yaptırıp bulunduğunuz bölgede açılacak kurslardan haberdar olabilirsiniz.

Adana, Adıyaman, Afyon, Ağrı, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Burdur, Bursa, Çanakkale, Çankırı, Çorum, Denizli, Diyarbakır, Edirne, Elazığ, Erzincan, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, Giresun, Gümüşhane, Hakkari, Hatay, Isparta, İçel (Mersin), İstanbul, İzmir, Kars, Kastamonu, Kayseri, Kırklareli, Kırşehir, Kocaeli, Konya, Kütahya, Malatya, Manisa, Kahramanmaraş, Mardin, Muğla, Muş, Nevşehir, Niğde, Ordu, Rize, Sakarya, Samsun, Siirt, Sinop, Sivas, Tekirdağ, Tokat, Trabzon, Tunceli, Şanlıurfa, Uşak, Van, Yozgat, Zonguldak, Aksaray, Bayburt, Karaman, Kırıkkale, Batman, Şırnak, Bartın, Ardahan, Iğdır, Yalova, Karabük, Kilis, Osmaniye, Düzce

Gümüş Cankurtaran Kursu” için 11 yorum

 1. Civan Deniz Kocataş Yanıtla

  Hem guzel bi meslek edinmek hem de cevrenizdeki insanlara guven vermenin mutlulugunu yasamak icin kesinlikle dogru adres. Koray hoca sayesinde sudaki gercek potansiyalimi kesfettim. Gumus kursa katilmayi dort gozle bekliyorum smile ifade simgesi

 2. Oğuzhan Ağduman Yanıtla

  Su sporları başta olmak üzere,günlük yaşantıyı dahi kolaylaştırabilecek bir çok bilgi edindik.(İlk yardım,İp bağlama yöntemleri,su üstü ve su altı davranış hareket tarzları.)Aydınlandık,bilinçlendik,bu eğitimin haddinden fazla gerekli olduğunu düşünmekteyim.Bu eğitimi veren,mesleğinde ekstra bilgi ve birikim sahibi Sayın Koray GERÇE Hocam’a sonsuz teşekkürler.

 3. Kamil Kula Yanıtla

  Yazlari cok eglenceli vakit gecirmek isteyenler icin tavsiye ediyorum ben ondanda ziyade ilk yardimi en verimli en iyi sekilde ve eglenceli bi sekilde ogrenmek isteyenler icin kesinlikle yazilmasi gerekli oldugunu dusunuyorum ve iş bulamama gibi bir sorunum olur mu diye dusunmeyin.

 4. Samet Yüksel Yanıtla

  Eğitimin bu kadar zevkli ve yararlı olmasını beklemiyordum ama Koray hocam sayesinde almış olduğumuz eğitim hem zevklendi hem de düşündüğümden daha verimli geçti . Kolay gibi görünse de Hiç birşey kolay olmadı .

  • koray gerce YazarYanıtla

   Çanakkale bronz gümüş cankurtaran kursunu başarıyla bitirdin… tebrik ederim her zaman referans olacağım bir cankurtaransın

 5. Ömer Faruk Bal Yanıtla

  Bildiğimiz üzere ülkemizde yüzme bilmeyen bir çok insan bulunmaktadır.Bu insanlar yüzme bilmeyip plajlara, havuzlara, aqua parklara giderek eğlenmeye çalışrlar fakat bir sorun vardır ki bu da yüzme bilmedikleri için ölüme yakın olmalarıdır.İşte cankurtaran burda olaya elini uzatarak o insanı kurtarır ve cankurtaranın almış eğitimde önemlidir Koray Gerçe hocamızdan aldığımız eğitmden sonra hiçbir sorun olmadı be bimediiğimz bir çok şey öğrendik iyiki Koray Gerçe diyorum ve hocalama Teşekkürlerimi sunuyorum …

 6. gamze suöz Yanıtla

  gümüş cankurtaran belgesini alıp iş imkanlarını attırmak istiyorum bu eğitimimi almam içinde bütün oklar sizi gösteriyor 🙂

 7. Kerim çetin Yanıtla

  İzmir de yeriniz varmı yüz yüze görüşmek isterim bu kursa katılmak istiyorum sormak istediklerim var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.